Pokolenie cyfrowe nieustannie dąży do pozostawania w kontakcie, a nowoczesne technologie ułatwiają ludziom dostęp do ogromu informacji. Smartfon, tablet czy podręczny laptop to dzisiaj nie tylko narzędzia pomocne w nauce i pracy, ale również urządzenia pozwalające na szybką komunikację czy rozrywkę.  

Ale nowoczesne technologie to nie tylko korzyści, ale również zagrożenia. Internet i technologia coraz bardziej wpływają na życie młodych ludzi, którzy nie do końca zdają sobie sprawę z zagrożeń płynących z sieci. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, nauczycieli i wychowawców Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu organizuje zajęcia edukacyjne w ramach cyklu „Zagrożenia płynące z Internetu i nowych technologii informacyjnych”.
Od początku września w ramach projektu organizowane są m.in. zajęcia: „Twój smartfon to szpieg!” oraz „Fake news czy prawda, czyli jak radzić sobie z manipulacją w sieci?”.  Oferta zostanie wzbogacona o kolejne zajęcia edukacyjne.  
Jak mądrze i bezpiecznie korzystać z Internetu i nowych technologii dowiedzą się również dzieci (od 8 do 9 lat)w czasie otwartych zajęć „Piątki on-line” oraz młodzież (od 10 do 12 lat) w czasie zajęć „Soboty on-line”.