Przed budynkiem naszej Biblioteki można oglądać wystawę plenerową "Powstała by żyć", przygotowaną przez Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej Komisji Ścigania Zbrodni Przeciw Narodowi Polskiemu. ZAPRASZAMY

Wystawa „Powstała, by żyć” opowiada o wysiłku zbrojnym, rozpoczętym w sierpniu 1914 r. przez Legiony Polskie u boku Austro-Węgier, o Korpusach Polskich w Rosji oraz Błękitnej Armii gen. Józefa Hallera, sformowanej we Francji, m.in. dzięki szerokiej mobilizacji amerykańskiej Polonii. Przedstawia zarys polskiej działalności politycznej i dyplomatycznej u schyłku I wojny światowej. W centralnej części kolistej ekspozycji polecamy szczególnie mapę dawnej Europy środkowej, którą każdy może wprawić w ruch, kręcąc „kołem historii”.