Zdjęcie przedstawia dorosłą kobietę w okularach, z długimi włosami. Kuca ona przy dużym czarno-białym psie.

17 maja 2023 r.  uczniowie klas szóstych z olkuskich partnerskich Szkół Podstawowych Nr 1, 4 i 5 wzięli udział w spotkaniu autorskim z Panią Katarzyną Ryrych.

Autorka z wykształcenia anglistka po godzinach maluje i pisuje książki, kierowane do dorosłych, nastolatków i dzieci. W wolnych chwilach jeździ na rowerze. Jej nałogiem jest kupowanie książek. Gra na wiolonczeli i fortepianie. Kocha zwierzęta, podróże i dobre książki.

Książki Katarzyny Ryrych, które cieszą się dużą popularnością wśród czytelników są również doceniane przez krytyków oraz nagradzanie w konkursach.

 

Zdjęcie przedstawia grupę młodzieży siedzącą w sali prelekcyjnej. Zwróceni są w stronę dorosłej kobiety prowadzącej spotkanie. W tle widać ekran z wyświetlonym slajdem i napisem: Spotkanie autorskie z Katarzyną Ryrych. Z lewej strony przy oknach stoi dorosła kobieta - dyrektor PiMBP w Olkuszu, obok widoczny baner z logo i napisem Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu.

 

Podczas spotkania autorka opowiadała o pracy pisarza oraz swoich książkach, w których porusza tematy istotne dla dorastającej młodzieży.

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach obchodów XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek oraz XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem „Książka to ogród”.

 

Zdjęcie przedstawia grupę młodzieży siedzącą w sali prelekcyjnej. Zwróceni są w stronę dorosłej kobiety prowadzącej spotkanie. Kobieta stoi z dużym czarno-białym psem. W tle widać ekran z wyświetlonym slajdem i napisem: Spotkanie autorskie - Katarzyna Ryrych. Z lewej strony widoczny baner z logo i napisem Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu.