Narodowe Czytanie 2022 na olkuskim Rynku

Zapraszamy 3 września 2022 r. o godz. 11.00  do udziału w ogólnopolskiej akcji "Narodowe czytanie". W tym roku publicznie czytane będą „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

Koncert poezji śpiewanej duetu Bolan/Dowgiałło

Plakat promujący koncert, poziomy biały prostokąt. Cały pakt otoczony pomarańczowymi kleksami na obrzeżach. Z lewej strony trzy zdjęcia, na dwóch prostokątach dwóch mężczyzn, jeden gra na syntezatorze drugi śpiewa do mikrofonu . W okręgu na tych dwóch zdjęciach zdjęcie uśmiechniętej kobiety w okularach z mikrofonem. Z prawej strony napisy od góry brązowy III Olkuski Festiwal Literacki u MOC   nieni literaturą ( napis moc –pomarańczowy),  koncert poezji śpiewanej Duetu Bolan /Dowgiałło 26 sierpnia 2022 r. o godz. 17:00 na olkuskim rynku, poniżej małą czarna czcionką : W razie niepogody pod  Biblioteką, ul. Nullo 29 b, Olkusz. poniżej pomarańczowy napis: koncert poprowadzi Anna Franik. Poniżej w dwóch kolumnach brożowe napisy : Piotr Bolanowski aranżer i producent muzyczny Twórca muzyki do spektaklu „Piotruś Pan” finalista V edycji programu „Mam Talent” z zespołem Recycling Band, w drugiej kolumnie: Grzegorz Dowgiałło autor muzyki do spektaklu „Gałgan” i odtwórca tytułowej roli  współpracuje z:  Anną Dymną,Kasią Nosowską i Kabaretem „Paranienormalni”. Na białej belce logotypowej na samym dole logo od lewej: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu oraz Patronat medialny Gazeta Olkuska, Przegląd Olkuski Na górze belki z logotypami czarny napis Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Serdecznie zapraszamy na koncert poezji śpiewanej, który odbędzie się na olkuskim Rynku 26 sierpnia 2022 r. o godz. 17:00. Gościć będziemy Duet Bolan/Dowgiałło.

Wystawa Rwanda. Fotografie Andrzeja Kalinowskiego

Na zielonym tle plakatu zamieszczone zostało zdjęcie ciemnoskórej mieszkanki Rwandy ubranej w długą kolorową sukienkę. W ręku trzyma duży różnokolorowy parasol. W drugiej ręce trzyma torbę. Idzie leśną ścieżką. Za nią na zdjęciu widać drugą kobietę ubraną w biały sweter i czarną długą spódnicę. Obok fotografi po prawej stronie wdnieje duży niebieski napis Rwanda. Poniżej biały napis Fotografie Andrzeja Kalinowskiego. U dołu plakatu widoczne są loga Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, Instytucji Kultury Województwa Małopolskiego oraz logo Województwa Małopolskiego.

Zapraszamy do obejrzenia nowej wystawy fotograficznej eksponowanej w olkuskiej Bibliotece. Tematem wystawy jest Rwanda - jedno z najmniejszych i najbiedniejszych państw współczesnej Afryki przez lata targanych konfliktami plemiennymi.

Dofinansowanie w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Biały poziomy prostokąt, na samej górze logotyp Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu, pod nim  tekst : Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu w 2022 roku uzyskała środki finansowe w wysokości 25 092,00 złotych W ramach Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1w ramach NPRCz 2.0. Na dole  biała belka z logotypami: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0, Ministra Kultury, Dziedzictw Narodowego i Sportu z tekstem:  Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictw Narodowego i Sportu w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, oraz Biblioteki Narodowej. Cały plakat w kolorach brązu oprócz dolnej belki logotypowej.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu otrzymała dofinansowanie w wysokości 25 092, 00 złotych, na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet  1, Kierunek interwencji  1.1 w ramach NPRCz 2.0., w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Lato w Bibliotece

Plakat, biały prostokąt pionowy, od góry krawędzie z pomarańczowymi kleksami. Napisy na całym plakacie, od góry ciemnobrązowy III Olkuski Festiwal Literacki, jasno brązowy uMOCnieni literaturą(słowo moc- pomarańczowe i napisane wersalikami), poniżej na pomarańczowym pasku biały napis: Lato w Bibliotece. Poniżej napisy na zmianę : pomarańczowy poniedziałki, ciemnobrązowy: Wakacyjny Kuferek Inspiracji - od 11:00 dla dzieci 8-12 lat, pomarańczowy wtorki, ciemnobrązowy Wakacyjne zabawy z książką - od 11:00 dla dzieci 5-7 lat, pomarańczowy: środy, ciemnobrązowy: Wędrówki z legendą po Polsce - od 11:00 dla dzieci 8-12 lat, Na uczestników czeka Moc atrakcji (słowo moc- pomarańczowe), plastyczne warsztaty z recylkingu, warsztaty sensoryczne, cyrkowe, zabawy światłem, szaleni naukowcy, iluzja, bubble show, masy plastyczne i slime, warsztaty robienia biżuterii, drukowanie długopisami w 3D i wiele innych atrakcji. Z boku wymienionych atrakcji na pomarańczowym kleksie brązowy napis Letnia Biblioteka i biały startujemy 27 czerwca. Nad belką z logotypami czarny napis : Wstęp wolny! Wszystkie wydarzenia organizowane przez PiMBP są bezpłatne. Na samym dole : biała belka z logotypami, od góry czarny napis: Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Logotypy od lewej : Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu, Patronat medialny :Gazeta Olkuska, Przegląd Olkuski.

Zapraszamy dzieci do udziału w wakacyjnych zajęciach „Lato w Bibliotece” w ramach projektów: „Letnia Biblioteka” oraz „III Olkuski Festiwal Literacki – u(MOC)nieni literaturą”.

Informacja

 Uprzejmie informujemy, iż od 1 lipca 2022r. Filia w Gorenicach  ma nową siedzibę w Gorenicach przy ul. Leśna 1.