Powiatowy Konkurs Fotograficzny „TRADYCJE GÓRNICZE ZIEMI OLKUSKIEJ W OBIEKTYWIE”

Grafika podzielona na dwie części, na jednej po lewej stronie zdjęcie wykonane w nocy, na drugiej po prawej stronie tekst: POWIATOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY TRADYCJE GÓRNICZE ZIEMI OLKUSKIEJ W OBIEKTYWIE KONKURS PRZEZNACZONY JEST DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU OLKUSKIEGO OD 9 DO 20 LAT Termin składania prac do 30 września 2023 r. Organizatorzy: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu Fundacja ZGH Bolesław w Bukownie. Poniżej logo ZGH Bolesław oraz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Powiatowym Konkursie Fotograficznym „TRADYCJE GÓRNICZE ZIEMI OLKUSKIEJ W OBIEKTYWIE”.

Gala wręczenia nagród w Powiatowym Konkursie Plastyczno-Graficznym „BANK ZA 100 LAT”

Zdjęcie przedstawia grupę osób - uczestników gali rozdania nagród w Powiatowym Konkursie Plastyczno-Graficznym "Bank za 100 lat". Osoby te stoją i pozują do wspólnego zdjęcia. W dłoniach trzymają w papierowe torby z logo Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu.  W tle widać ekran z wyświetlonym slajdem.

Dnia 5 czerwca 2023 r. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olkuszu w czasie uroczystej gali wręczone zostały nagrody laureatom Powiatowego Konkursu Plastyczno-Graficznego „BANK ZA 100 LAT”. Projekt został zrealizowany w partnerstwie z Bankiem PEKAO SA O/Olkusz.

„Ocalić przyszłość” wystawa plakatów Inny Linyovej

Zdjęcie przedstawia wystawę umieszczoną na parterze PiMBP w Olkuszu. Sa to plakaty symboliczne o tematyce wojny na ukrainie.

Zapraszamy do oglądania  nowej ekspozycji prezentowanej w olkuskiej Bibliotece. Tym razem proponujemy wystawę  plakatów Inny Linyovej „Ocalić przyszłość”.

Galeria zwycięskich prac w Powiatowym Konkursie Plastyczno-Graficznym „Bank za 100 lat”

Plakat przedstawia napis: Internetowa galeria prac laureatów w powiatowym konkursie plastyczno-graficznym "Bank za 100 lat" oraz umieszczone na tablicy korkowej sześć wybranych prac konkursowych przedstawiających wizje banku za 100 lat.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia internetowej galerii prac konkursowych, które zwyciężyły, bądź zostały wyróżnione w Powiatowym Konkursie Plastyczno-Graficznym „Bank za 100 lat”.

MY Z OLKUSZA - kolejne spotkanie w olkuskiej Bibliotece

Zdjęcie przedstawia trzy dorosłe osoby siedzące na kolorowych fotelach w sali bibliotecznej. Po lewej stronie siedzi kobieta - dyrektor PiMBP w Olkuszu, po prawej, obok siebie małżeństwo - Zofia i Stanisław Wywioł bohaterowie spokania My z Olkusza.W tle widać baner z logo i nazwą PiMBP w Olkuszu.

W piątkowe popołudnie 2 czerwca 2023 r. w olkuskiej Bibliotece odbyło się kolejne a zarazem ostatnie przed wakacjami spotkanie organizowane w ramach projektu MY Z OLKUSZA.

Spotkanie autorskie z Joanną Jax w olkuskiej Bibliotece

Zdjęcie w Sali prelekcyjnej na spotkaniu autorskim, grupa osób siedzi na krzesłach, przed nimi stoją 2 kobiety zwrócone w ich stronę. Za nimi ekran z wyświetlonym slajdem. W lewym dolnym rogu znak wodny i logo Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu.

30 maja 2023 r. czytelnicy olkuskiej Biblioteki mieli niepowtarzalną okazję spotkać się z popularną autorką powieści historycznych Joanną Jax (właśc. Joanną Jakubczak).