Informacja

 Uprzejmie informujemy, iż od 1 lipca 2022r. Filia w Gorenicach  ma nową siedzibę w Gorenicach przy ul. Leśna 1.

Otwarcie Strefy Bookcrossingu w Dolince

Plakat pionowy żółty, od góry czerwony napis 15 lipca (piątek ) godzina 17:00, czarny napis :plac zabaw w dolince. Poniżej grafika otwartej książki, na jej lewej stronie litera B ułożona z książek, z prawej strony czarny napis: Otwarcie strefy Bookcrosingu w dolince. Pod książką czarny napis : W programie : otwarcie pierwszego w Olkuszu plenerowego punktu wymiany książek, gry i zabawy dla całych rodzin. Na dole biała belka z logotypami od lewej : Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu, Dolinka Osiedle Młodych, SIMO, Wojciech Ozdoba dla Olkusza.

15 lipca  o godz.  17:00 wspólnie z  Zarządem Osiedla Młodych zapraszamy na uroczyste otwarcie Strefy Bookcrossingu w Dolince!

Podziękowanie za współpracę w r. szk. 2021/2022

Dyplom z podziękowaniami, biały pionowy prostokąt z brązowymi napisami. Na samej górze stopka a w niej z lewej strony logo Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu, z prawej strony dane teleadresowe: PL 32-300 Olkusz, ul. F. Nullo tel. +48 32 643 06 19 e-mail: info@biblioteka.olkusz.pl www. biblioteka.olkusz.pl NIP: 6371887791. Pod stopką cienka brązowa linia. Poniżej z lewej strony cytat: Dzieci rodzą się ze skrzydłami. Nauczyciele pomagają im je rozwinąć” Janusz Korczak. Poniżej wypośrodkowany pogrubiony napis: Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy Oświaty, Drodzy Rodzice i Uczniowie. Poniżej brązowy tekst: Za nami trudny, wymagający i niełatwy rok szkolny. Przebiegał pod znakiem pandemii koronawirusa oraz wojny w Ukrainie. Był to czas wytężonej nauki i pracy, ale też wielu sukcesów i radości. To także rok wyjątkowo efektywnej współpracy, dzięki której wspólnie zrealizowaliśmy wiele innowacyjnych projektów. Dzięki nim uczniowie nie tylko wzbogacili swą wiedzę, kreatywnie spędzili wolny czas, ale też nabyli wiele nowych umiejętności i kompetencji społecznych. Z okazji zakończenia roku szkolnego składam wszystkim Państwu najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzę, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości. Życzę bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz odnowienia sił do nauki i pracy w nowym roku szkolnym 2022/2023.Z wyrazami szacunku Beata Dziąbek Dyrektor PIMBP w Olkuszu Olkusz, dn. 24 czerwca 2022 r. Tekst wyśrodkowany i równomiernie rozłożony na całej stronie.

 

Wakacyjne godziny pracy

Plakat poziomy, jako tło półki z książkami, na białym prostokącie brązowe napisy : Wakacyjne godziny otwarcia PIMBP w Olkuszu ul. Fr. Nullo 29A Lipiec sierpień, wypożyczalnie i czytelnie poniedziałek –sobota 8:00- 16:00, Mediateka 8:00- 15:30.

Przypominamy, że od 1 lipca do 31 sierpnia  jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do soboty od godziny 8.00 do godziny 16.00.

 

Informujemy, że filie PiMBP w Olkuszu w okresie wakacyjnym będą nieczynne w dniach:

 • Filia nr 2: 25.07 – 2.08.2022 r
 • Filia nr 5: 27.07 – 5.08. 2022 r.
 • Filia nr 3: 26.07 – 12.08. 2022 r.
 • Filia w Gorenicach: 25.07 – 8.08 2022r.
 • Filia w Osieku: 15.07 – 5.08. 2022 r.
 • Filia w Braciejówce: 18.07 – 3.08. 2022r.
 • Filia w Żuradzie: 18.08 – 26.08.2022 r.

 

Więcej informacji o dostępności Centrali i Filii

 

Serdecznie zapraszamy!

Wakacje z naturą – olkuski Eko Piknik

Zdjęcie wykonane na eko pikniku, na żółtym stoliku leżą: plastelina, klej, kredki i obrazki dzieci wykonane z fragmentów roślin. Widać też małe rączki dzieci. W lewym dolnym rogu znak wodny logo Powiatowej i miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu.

Ekologia inaczej niż zwykle! – taka idea przyświecała Eko Piknikowi, który w sobotę 25 czerwca 2022 r. zorganizowany został w Parku Rekreacyjno-Krajobrazowym „Silver Park” w Olkuszu przez Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, Fundację Odzyskaj Środowisko i organizację odzysku AURAEKO wraz z Partnerami: Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Olkuszu oraz Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Olkuszu.

Podziękowania dla Wolontaruszy

Plakat kremowy pionowy prostokąt. W lewym górnym rogu logo Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu. Poniżej wyśrodkowany brązowy tekst: Drodzy Wolontariusze! Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu składa najserdeczniejsze podziękowania wszystkim Wolontariuszom, za okazaną dobroć i życzliwość oraz bezinteresowne wsparcie działań podjętych przez olkuską Bibliotekę od 24 lutego 2022 r. na rzecz uchodźców z Ukrainy. Dzięki Wam udało się zrealizować wiele ważnych i potrzebnych projektów, które przeznaczone są dla uciekających przed wojną Ukraińców: (wypunktowanie od kropki) utworzenie Bazy Podstawowych Informacji dla uchodźców z Ukrainy oraz bazy audiobooków z bajkami dla dzieci w języku ukraińskim, prowadzenie bezpłatnych lekcji języka polskiego dla dorosłych uchodźców z Ukrainy, współprowadzenie integracyjnych zajęć edukacyjnych dla dzieci polskich i ukraińskich z cyklu „Zabawy z książką” oraz „Uczymy się czytać z Biblioteką” współtworzenie audioprzewodnika w języku ukraińskim prezentującego najważniejsze atrakcje turystyczne Srebrnego Miasta. Pomoc Wolontariuszy jest nieoceniona, zwłaszcza w tak trudnym czasie, jakiego obecnie doświadczamy. Nie ma nic cenniejszego dla osoby potrzebującej, niż drugi człowiek, jego wsparcie, czas i uśmiech. Dziękując za Wasze zaangażowanie oraz ogromną pomoc życzymy wielu pięknych chwil w życiu zawodowym i prywatnym oraz wytrwania w niesieniu dobra. Niezawodnym Wolontariuszkom i Wolontariuszom jeszcze raz dziękujemy. Jesteście wspaniali !!!Dyrektor Beata Dziąbek oraz Pracownicy PiMBP w Olkuszu. Na samym dole plakatu bukiet delikatnych niebieskich i białych kwiatów.

Drodzy Wolontariusze!

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu składa najserdeczniejsze podziękowania wszystkim Wolontariuszom, za okazaną dobroć i życzliwość oraz bezinteresowne wsparcie działań podjętych przez olkuską Bibliotekę od 24 lutego 2022r. na rzecz uchodźców z Ukrainy.