Dlaczego segregacja jest tak ważna? – ekowarsztaty w Olkuskiej Bibliotece

Zdjęcie wykonane w czytelni olkuskiej Biblioteki, na tle ściany stoi grupa dzieci w maseczkach, część dzieci kuca w pierwszym rzędzie, dzieci trzymają w rękach nagrody (plakaty, kredki i odblaski)

27 listopada w  naszej czytelni odbyły się kolejne zajęcia z cyklu Bajkowe soboty dla rodziny.

Wystawa "Bezczelna łatwość pięknych wierszy – krakowskie inscenizacje teatralne Balladyny "

Zdjęcie wystawy w holu olkuskiej Biblioteki, na specjalnych stojakach umieszczone czarne plansze ze zdjęciami i opisami.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy „Bezczelna łatwość pięknych wierszy – krakowskie inscenizacje teatralne “Balladyny” Juliusza Słowackiego".

Listopadowy Klub Miłośników Historii Olkusza

Plakat: - zapowiedź spotkania, prostokąt poziomy podzielony na dwie części, na górnej  rycina średniowiecznego Olkusza i czarny  tekst Klub Miłośników Historii Olkusza, dolna część jasno żółta i tekst na niej: 26 listopada 2021r godz. 17:00, pod Patronatem Miasta i Gminy Olkusz, logo Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu

Zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Miłośników Historii Olkusza, które odbędzie się 26 listopada o godz. 17.00.

Miejsko-Gminny Konkurs Ekologiczno-Plastyczny „W poszukiwaniu Azbeścika”

Plakat, poziomy biały prostokąt, u góry zielony pasek, z lewej strony dwa koła z zieloną obwódką lekko nachodzące na siebie, w małym u góry logo Olkusza, w większym zdjęcie na tle rozmytej roślinności małe rączki trzymają białą wycinankę- rodzinę  i zielony domek, obok zielony w różnych odcieniach tekst:  Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz  Roman Piaśnik zaprasza uczniów klas 1 - 3  ze szkół podstawowych z Miasta i Gminy Olkusz  do udziału w Konkursie Ekologiczno-Plastycznym „W poszukiwaniu Azbeścika” Więcej informacji na: www.umig.olkusz.pl oraz  www.biblioteka.olkusz.pl, na dole plakatu zielona trawa, na samym dole biały pasek z logotypami: Fundusze Europejskie- Program Regionalny, Flaga Rzeczpospolitej Polskiej, Małopolska, Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego.

Pan Roman Piaśnik – Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz  zaprasza uczniów klas I-III ze szkół podstawowych z Miasta i Gminy Olkusz do udziału w Konkursie Plastyczno – Ekologicznym „W poszukiwaniu Azbeścika”. 

Darmowy dostęp do Legimi i IBUK Libra

Poziomy prostokąt biało-brązowy, na górze na białym tle brązowy napis: Tysiące ebooków do czytania na czytnikach, tabletach i smartfonach, Poniżej w prawej strony napis Ibuk z logiem, z lewej strony na brązowym tle biały napis: Legimi zapytaj w , dalej logo: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu,

W naszej bibliotece można skorzystać z darmowego dostępu do Legimi i IBUK Libra.

Mobilna Akademia Seniora

Plakat prostokąt poziomy, tło jest białe z szarymi geometrycznymi wzorami, na samej górze granatowy duży napis Seniorze, dołącz do Mobilnej Akademii! Poniżej z lewej strony w kolumnie trzy okrągłe zdjęcia z pomarańczową obwódką, na każdym zdjęciu uśmiechnięta para seniorów z laptopem, obok zdjęć napisy: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna wraz ze Stowarzyszeniem Edukacji Pazaformalnej Meritum” zaprasza seniorów w wieku 60+ na bezpłatne warsztaty: Jak nie dać się oszustom? Bezpieczne korzystanie z aplikacji na smartfonach. Cyberbezpieczeństwo w praktyce- warsztaty dla seniorów. Data i godzina: 29 listopada w godz. Od 10:00 do 15:00. Zapisy w Bibliotece. Liczba miejsc ograniczona. Poniżej napis Partner i Logo Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu. Pasek z logotypami, nad którymi jest napis: Projekt dofinansowany ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych "Aktywni" + na lata 2021-2025. Edycja 2021, logotypy: Ministerstwo Rodziny i Polityki Socjalnej, Mobilna Akademia –Cyfrowy Senior, Meritum, Aktywni +.

29 listopada w godz. od 10:00 do 15:00 zapraszamy na Mobilną Akademię Seniora.