Już w lipcu startują wakacyjne warsztaty dla dzieci, realizowane pod hasłem „Wakacyjny Festiwal Zawodów i Pasji”.

W lipcowe wtorki, od godz. 10.00 do 11.00 będą odbywały się warsztaty kodowania dla dzieci w wieku od 8 do 10 lat. „Zaprogramuj swoją przyszłość”. W sierpniowe wtorki od godz. 10.00 do 11.30 będą odbywały się spotkania „Klubu Gier Planszowych”, na które zapraszamy dzieci w wieku od 8 do 10 lat.

Natomiast w lipcowe i sierpniowe środy zapraszamy na spotkania z prawdziwymi pasjonatami w "Wakacyjnym Festiwalu Pasji i Zawodów". Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo inspirujących i twórczych spotkań. Zapraszamy dzieci w wieku od 8 do 12 lat.

Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy, Tel:  32 643 06 19

I wreszcie upragnione wakacje! To był dobry, inspirujący i twórczy rok szkolny. Dziękujemy!

PODZIĘKOWANIE (KLIK)

 

Członkini działającego w naszej Bibliotece Dyskusyjnego Klubu Książki, Pani Grażyna Łyczakowska przygotowała na Państwa recenzję książki „Na górze cisza” Gerbranda Bakker. POLECAMY!

 Jest kolejna bajka

W każdy piątek na naszej stronie internetowej, fb oraz na kanale youtube publikujemy dla Was „Bajkę na weekend” czyli materiał filmowy, w którym, olkuscy bibliotekarze czytają dla dzieci. Zapraszamy!

Nasza Biblioteka otrzymała Statuetkę Teatralną 2019 przyznawaną przez Stowarzyszenie Teatralno-Literackie. Bardzo dziękujemy za docenienie naszej pracy i obiecujemy, że damy z siebie jeszcze więcej!💪💪💪Składamy również gratulacje wszystkim Laureatom!👏

Jak czytam w Wikipedii, Wojciech Tochman już w liceum, w 1987 roku debiutuje reportażem o szkolnej szatni w młodzieżowym tygodniku „Na przełaj”.  Zostaje reporterem w Gazecie Wyborczej i dostaje się pod skrzydła Hanny Krall. W telewizji prowadził program „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie” Założył fundację ITAKA, istniejącą do dziś, poszukując zaginionych. Wykładał w Polskiej Szkole Reportażu.

Jest już najnowszy raport Biblioteki Narodowej "Stan czytelnictwa w Polsce" opracowany na podstawie badania, zrealizowanego na przełomie listopada i grudnia 2018r. Polecamy lekturę! Czytaj!

 

Mamy dla Was bardzo interesującą wystawę: "V Batalion Strzelców Olkuskich" opracowaną merytorycznie przez Konrada Kuliga i Mateusza Radomskiego ze Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło Olkusz, a zrealizowaną przez nas. Wystawę możecie oglądać w holu Biblioteki, lub jeśli wolicie, przygotowaliśmy dla Was również wersję online. Klikajcie tutaj: https://bit.ly/2HxOUAD ZAPRASZAMY

Newsletter