Znamy już wyniki  I etapu Powiatowego Konkursu „Mistrz Pięknego Czytania”!
Spośród uczestników, zgłoszonych do I etapu konkursu, jury wyłoniło 11 najlepszych, którzy zaproszeni są do udziału w II etapie. Są to:

Wyszukaliśmy dla Was najpiękniejsze książki o miłości, wystroiliśmy je bardzo elegancko w  szary papier i kokardki, zaopatrzyliśmy w piękne sentencje. Tak przygotowane "niespodzianki" czekają na randkę z Wami od 14 do 16 lutego lub do wyczerpania zapasów! Przyjdź! Wypożycz! Odkryj co dla Ciebie wybraliśmy!

Ferie, ferie, a po feriach wracają piątki z angielskim! Zapraszamy dzieci w wieku od 5 do 7 lat na bezpłatne zajęcia z języka angielskiego. Spotkania odbywają się w każdy piątek (kolejne potkanie już 15 lutego) o godz.15.00 w centrali biblioteki (Olkusz, ul. Nullo 29b).

Chcesz poćwiczyć czytanie ze zrozumieniem, logiczne myślenie i wyszukiwanie istotnych informacji w tekście? Chodzisz do II lub III klasy SP? Przyjdź w sobotę 16 lutego o godz. 10.00 na bezpłatne zajęcia "ROZUMIEM CO CZYTAM"! Zapraszamy!

Już w najbliższą sobotę, 16 lutego o godz. 11.00 zapraszamy na rodzinne warsztaty "BAJKOWE SOBOTY DLA RODZINY". WSTĘP WOLNY! Zapraszamy!

Książkowe ekspresje, to inspirowane utworami literackimi, bezpłatne, parateatralne warsztaty dla dzieci w wieku od 8 do 10 lat! Najbliższe spotkanie już 14 lutego b.r. w centrali biblioteki (Olkusz, ul. Nullo 29b) o godz. 16.00. ZAPRASZAMY!

Dyrektor i Pracownicy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu składają gratulacje laureatom nagrody Cordis Nobilis. Szczególne wyrazy uznania przesyłamy naszym wieloletnim partnerom: Panu Jackowi Sypieniowi – prezesowi Stowarzyszenia Zamek Rabsztyn oraz Panu Konradowi Kuligowi - prezesowi Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło w Olkuszu. Gratulujemy!

Codziennie bardzo skrupulatnie przeglądamy dla Was prasę lokalną oraz ogólnopolskie dzienniki. Wyszukujemy i opisujemy każdy wartościowy artykuł dotyczący naszego regionu, a opis umieszczamy w bazie "Bibliografia Powiatu Olkuskiego".

Newsletter