Plakat promujący Dzień Bezpiecznego Internetu. Na żółto-białym tle widoczny jest niebieski napis: BIERZEMY UDZIAŁ W #DBI2024 DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU. Na zdjęciu widoczny jest również kursor myszki.
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
6 luty 2024

6 lutego 2024 r. obchodzimy Dzień Bezpiecznego Interentu!

Celem inicjatywy jest podniesienie świadomości na temat bezpieczniejszego i lepszego Internetu dla wszystkich, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży.

Jak co roku, nasza Biblioteka oferuje zajęcia edukacyjne skierowane do wszystkich grup wiekowych. W trakcie spotkań będziemy rozmawiać o zagrożeniach płynących z Internetu oraz nowych technologii, a także jak się przed nimi bronić.

Jakie tematy znajdziecie w naszej ofercie?

• 𝐵𝑒𝑧𝑝𝑖𝑒𝑐𝑧𝑛𝑦 𝑐𝑦𝑏𝑒𝑟𝑠́𝑤𝑖𝑎𝑡 𝑝𝑟𝑧𝑒𝑑𝑠𝑧𝑘𝑜𝑙𝑎𝑘𝑎, 𝑐𝑧𝑦𝑙𝑖 𝑧𝑑𝑟𝑜𝑤𝑒 𝑛𝑎𝑤𝑦𝑘𝑖 𝑜𝑛𝑙𝑖𝑛𝑒 – dla grup przedszkolnych (zerówka)
  • 𝑊 𝑠𝑖𝑒𝑐𝑖 𝑛𝑖𝑒𝑏𝑒𝑧𝑝𝑖𝑒𝑐𝑧𝑒𝑛́𝑠𝑡𝑤𝑎 𝑖 𝑑𝑜𝑏𝑟𝑜𝑑𝑧𝑖𝑒𝑗𝑠𝑡𝑤𝑎 – zajęcia dla przedszkoli i uczniów z klas 1-3 szkół podstawowych
  • 𝑇𝑤𝑜́𝑗 𝑠𝑚𝑎𝑟𝑡𝑓𝑜𝑛 𝑡𝑜 𝑠𝑧𝑝𝑖𝑒𝑔! – dla uczniów z klas 4-8 szkół podstawowych i ponadpodstawowych
  • 𝐹𝑎𝑘𝑒 𝑛𝑒𝑤𝑠 𝑐𝑧𝑦 𝑝𝑟𝑎𝑤𝑑𝑎, 𝑐𝑧𝑦𝑙𝑖 𝑗𝑎𝑘 𝑟𝑎𝑑𝑧𝑖𝑐́ 𝑠𝑜𝑏𝑖𝑒 𝑧 𝑚𝑎𝑛𝑖𝑝𝑢𝑙𝑎𝑐𝑗𝑎̨ 𝑤 𝑠𝑖𝑒𝑐𝑖? – dla uczniów z klas 4-8 szkół podstawowych i ponadpodstawowych
  • 𝑆𝑡𝑜𝑝 ℎ𝑒𝑗𝑡𝑜𝑤𝑖 𝑖 𝑚𝑜𝑤𝑖𝑒 𝑛𝑖𝑒𝑛𝑎𝑤𝑖𝑠́𝑐𝑖! – dla uczniów z klas 4-8 szkół podstawowych i ponadpodstawowych
  • 𝑃ℎ𝑖𝑠ℎ𝑖𝑛𝑔, 𝑐𝑧𝑦𝑙𝑖 𝑝𝑟𝑧𝑦𝑛𝑒̨𝑡𝑎 𝑜𝑠𝑧𝑢𝑠𝑡𝑜́𝑤 – dla uczniów z klas 4-8 szkół podstawowych i ponadpodstawowych
  • 𝐽𝑎𝑘 𝑏𝑒𝑧𝑝𝑖𝑒𝑐𝑧𝑛𝑖𝑒 𝑖 𝑚𝑎̨𝑑𝑟𝑧𝑒 𝑘𝑜𝑟𝑧𝑦𝑠𝑡𝑎𝑐́ 𝑧 𝑚𝑒𝑑𝑖𝑜́𝑤 𝑠𝑝𝑜ł𝑒𝑐𝑧𝑛𝑜𝑠́𝑐𝑖𝑜𝑤𝑦𝑐ℎ? – dla uczniów z klas 4-8 szkół podstawowych i ponadpodstawowych
  • 𝑁𝑒𝑡𝑦𝑘𝑖𝑒𝑡𝑎, 𝑐𝑧𝑦𝑙𝑖 𝑖𝑛𝑡𝑒𝑟𝑛𝑒𝑡𝑜𝑤𝑦 𝑠𝑎𝑣𝑜𝑖𝑟-𝑣𝑖𝑣𝑟𝑒 – dla uczniów z klas 4-8 szkół podstawowych i ponadpodstawowych
  • 𝑅𝑒𝑝𝑢𝑡𝑎𝑐𝑗𝑎 𝑜𝑛𝑙𝑖𝑛𝑒. 𝐽𝑎𝑘 𝑑𝑏𝑎𝑐́ 𝑜 𝑤𝑖𝑧𝑒𝑟𝑢𝑛𝑒𝑘 𝑤 𝑠𝑖𝑒𝑐𝑖? - zajęcia dla uczniów klas 6-8 szkół podstawowych i ponadpodstawowych
  • 𝑀𝑖𝑒𝑗 𝑜𝑐𝑧𝑦 𝑑𝑜𝑜𝑘𝑜ł𝑎 𝑔ł𝑜𝑤𝑦 – 𝑚𝑒𝑡𝑜𝑑𝑦 𝑜𝑠𝑧𝑢𝑠𝑡 𝑤 𝑠𝑖𝑒𝑐𝑖 – zajęcia dla seniorów

Zajęcia w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu organizowane będą do końca marca, po wcześniejszym umówieniu terminu oraz tematu.

Zapraszamy serdecznie! Wiedza to najlepsza obrona.

__________________________

Organizatorem wydarzenia od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu "Safer Internet", które tworzą państwowy instytut badawczy NASK i Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

CO SŁYCHAĆ W BIBLIOTECE

marzec 2024