A A A kontrast

Świąteczne życzenia

 

 
Turniej Olkuskiej Akademii Dobrych Manier

16 kwietnia w Bibliotece odbył się Turniej Olkuskiej Akademii Dobrych Manier w którym wzięły udział drużyny z szkół podstawowych: Szkoły Podstawowej w Braciejówce, Szkoły Podstawowej w Kosmolowie, Szkoły Podstawowej w Gorenicach, Szkoły Podstawowej w Zedermanie i Publicznej Szkoły Podstawowej w Żuradzie.

Każda z tych szkół wzięła wcześniej udział w warsztatach poświęconych zasadom dobrych manier prowadzonych przez Panią Marię Bujas – Łukaszewską, która była również głównym jurorem oceniającym drużyny. Tegorocznym Mistrzem Savoir-vivre została reprezentacja Szkoły Podstawowej w Braciejówce. Gratulujemy!

Olkuską Akademię Dobrych Manier swoim patronatem objął Starosta Powiatu Olkuskiego i Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

W czasie turnieju uczestnicy mieli do wykonania kilkanaście ciekawych, trudnych i wymagających pomysłowości zadań. Jak zjeść banana na przyjęciu? Jakie są przysłowia poświęcone dobremu wychowaniu? Gdzie wchodząc mówimy „dzień dobry”?

To była już piąta edycja zmagań z zasadami Savoir-vivre. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i życzymy, aby poznane w czasie warsztatów i turnieju zasady dobrego wychowania znalazły zastosowanie w życiu codziennym.

 
O finansach… w olkuskiej Bibliotece dla osób 50+

Zapraszamy osoby w wieku 50+ na bezpłatny cykl spotkań edukacyjnych i kurs internetowy, na którym będzie można się nauczyć: jak wykonać przelew przez internet, zarządzać budżetem domowym, wybrać bank, zrobić zakupy przez internet, założyć lokatę, wyliczyć raty, ubezpieczyć mieszkanie, jak oszczędzać i przeliczyć waluty. Zajęcia będą się odbywać w Mediatece PiMBP w Olkuszu (ul. F. Nullo 29 b)

Zapraszamy osoby chętne do zgłaszania się pod nr telefonu: 32 754 56 13 w terminie do  9 maja 2014r.

Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.  Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego w ramach programu edukacji ekonomicznej. Celem projektu jest zwiększenie u osób starszych umiejętności korzystania z usług finansowych, w tym usług bankowości elektronicznej. Projekt ma szansę przyczynić się do zmniejszenia wykluczenia finansowego osób starszych z terenów wiejskich i małych miast.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 104